Skip to main content

Week van Gelijke Kansen

Volgende week van 11 tot en met 17 november is het de Week van Gelijke Kansen. In deze week zetten verschillende organisaties zich in voor kansengelijkheid voor kinderen en jongeren, zodat de noodzaak van dit werk doordringt bij beleidsmakers en het bredere publiek.

Uit het onderzoeksrapport ‘Het maakt uit waar je wieg staat‘ van het ministerie van OCW wordt opnieuw duidelijk dat de achtergrond van jongeren in grote mate hun toekomst beïnvloedt. Dit is een urgent probleem dat door de huidige kabinetsplannen nog verder onder druk komt te staan. 

Bij Bureau Talent vechten voor kansengelijkheid in het (hoog)begaafdheidsonderwijs, onder andere door in te zetten op de volgende vier pijlers: signalering, lerarenverwachtingen, culturele sensitiviteit, en identiteitsontwikkeling. Bij het signaleren van cognitief talent spelen (on)bewuste vooroordelen een negatieve rol met betrekking tot andere culturele achtergronden of een lagere sociaaleconomische status. Bij Bureau Talent nemen we deze pijlers als uitgangspunt om onze diensten en materialen geschikt te maken voor ieder soort cognitief talent, ongeacht achtergrond of afkomst.

Doe jij mee met de Week van Gelijke Kansen? Bekijk hier het programma. 

Experts in de ontwikkeling van cognitief talent (10 – 18 jaar)

Middelstegracht 87f
2312 TT Leiden
Nederland
+31 71 7850850
info@bureautalent.nl

Volg ons

Op de hoogte blijven?
Ontvang onze nieuwsbrief